Marzec 22nd, 2010 by Louis Cypherr

Nie tak dawno w spamie z o2 natknąłem się na reklamę serwisu puzz.pl, oferującego grę w puzzle. Normalnie wiadomość wyrzuciłbym do kosza bez czytania, tak jak to robię z dziesiątkami innych reklamówek, które o2 codziennie przysyła mi w swojej łaskawości, jednak tym razem moją uwagę przykuła jedna rzecz -mianowicie obiecywane przez nich wygrane. Po wejściu na stronę pokazują się hasełka typu (pisownia oryginalna – z zachowanymi błędami na poziomie szkoły podstawowej):

Gra toczy się o PRAWDZIWE PIENIĄDZE które możesz wygrać dzięki swojej zręczności! Wystarczy że jesteś zręczny a WYGRANA masz już w kieszeni”

Zaciekawiło mnie to, więc postanowiłem sprawdzić, co jest dalej i kliknąłem „ROZPOCZNIJ GRĘ!„. Z początku wszystko wyglądało normalnie – pojawiały się obrazki, które następnie ulegały pocięciu, a naszym zadaniem było ułożenie ich w całość. Obok miałem podgląd zmagania na rzekomego przeciwnika, którego zadaniem było ułożyć puzzle szybciej, niż ja. W końcu przebrnąłem przez pięć plansz i „wygrałem” ok. 160 zł. W mojej głowie zaczęły się już układać wizje, co zrobię z tak wielką kwotą. Układałem harmonogram swoich wczasów na Majorce, po czym stwierdziłem, że w sumie przydałoby się wymienić komputer na nowszy, a chwilę później… chwilę później musiałem dopełnić jeszcze drobną formalność, jaką było założenie konta w systemie. Wszak organizator zabawy musi wiedzieć, komu ma przesłać wygraną. :)

I tu pojawił się pierwszy zgrzyt. W celu założenia konta, trzeba wysłać SMSa.  W okienku z kodem pojawiła się jeszcze informacja o tym, że trwa promocja, sugerując jednocześnie, że koszt SMSa wynosi 0,99 gr (hmmm – niecały grosz?). Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że wiadomość treści „TC.PUZZ” należy wysłać na numer… 91968. Osoby co mniej zorientowane bardzo się zdziwią, gdy – PO FAKCIE – zorientują się, jaki jest rzeczywisty koszt wysłania tego SMSa. Cena wynosi bowiem… prawie 25 zł!!!

SMS

SMSa oczywiście nie wysłałem, ale postanowiłem trochę podrążyć temat. Zaczytałem się w regulaminie i oto, do czego doszedłem:

1. Organizatorem jest firma TrafficMedia Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie, przy ul. Ujastek 5B.

2. Tajemnicza kwota niecałego grosza (0,99 gr) oznacza niemniej tajemniczą promocję nieco inną, niż firma TrafficMedia próbuje sugerować. Jaką? Tego już regulamin nie precyzuje. Bo i po co, skoro można dać się uszczuplić o niemal 25 zł?

3. TrafficMedia podaje kwoty (szczególnie tę wyższą i – jak się domyślam – jedynie obowiązującą) tylko w postaci netto, co jest oczywiście przynajmniej nieeleganckie, żeby nie rzec nielegalne.

 4. Jako jedyną dopuszczalną formę porozumiewania się z użytkownikami, organizator przewiduje jedynie korzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej. Jak dla mnie ktoś, kto nie potrafi w sposób jawny podać swojego adresu jest mało poważny (podobnie jak ktoś, kto się wstydzi swojego nazwiska, ale o tym za moment).

5. W punkcie I.12, organizator podaje odnośnik do strony ze specyfikacją sprzętu, który jest sugerowany do wykorzystania w grze. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że… podana strona nie istnieje! Zresztą – zobaczcie sami: KLIK.

Po lekturze regulaminu wątpliwości mnie nie opuściły, żeby nie  rzec, że się nasiliły. Postanowiłem zadać organizatorowi kilka pytań odnośnie wprowadzania w błąd użytkowników poprzez kamuflowanie rzeczywistych kosztów aktywacji konta, konstruowania regulaminu w nieprzejrzysty sposób, aby dodatkowo utrudnić jego zrozumienie (punkty dotyczące opłat wzajemnie się do siebie odnoszą i przeplatają ze sobą). Ponadto byłem bardzo ciekawy opinii UOKiKu do takiego podejścia.

Odpowiedź o dziwo otrzymałem, jednak jej wartość merytoryczna była szczątkowa:

 ”Witamy,

warunki promocyjne zawarte są w regulaminie, cena sms’a wynosi 19 zł
netto.
Należy jednak pamiętać, iż kiedy wygrana jest wyższa niż kod sms, opłaca
się zamówić kod.

Pozdrawiamy Administracja.

 Niech mi ktoś powie – czy po tamtej stronie siedzi idiota, czy też ten ktoś mnie miał za idiotę? Przecież jeśli zadałem TrafficMedia pytanie, dlaczego rzeczywisty koszt jest zakamuflowany w regulaminie i w dodatku dlaczego ten regulamin jest napisany w nieprzejrzysty sposób, to po jaką cholerę ten bezimienny osobnik informuje mnie o tym, że koszt zawarty jest w regulaminie podobnie jak warunki promocyjne (aha – akurat!)? Jak w mordę strzelił – jakiś znudzony „byzmesmen” próbuje do perfekcji opanować stosowanie skrótów CTRL+C i CTRL+V i odsyła poważnym ludziom gotowce przeklejone z notatnika. No i ta amatorszczyzna – wstydzi się nawet podpisać pod swoimi słowami z imienia i nazwiska… No chyba, że jest to kobieta o nazwisku Administracja. Wtedy Panią bardzo przepraszam. :)

 Wiedziony brakiem precyzyjnej odpowiedzi na dręczące mnie pytania, postanowiłem dowiedzieć się, co na temat tej gry przynoszącej złote góry sądzą inni internauci. Wyniki poszukiwań były zgodne z przypuszczeniami, a ogólny ton wypowiedzi na temat organizatorów i ich „dzieła” był negatywny. Lektura podała mi jednak kolejną cegiełkę wiedzy – okazało się, że osoby, które dały się naciągnąć na SMSa, nadal nie mogą wypłacić należnych im pieniędzy, ponieważ wypłata podobno jest uzależniona od zdobycia odpowiedniej liczby punktów, a te z kolei zdobywa się poprzez spamowanie znajomych.

Tutaj przyszła pora na kolejny kontakt z organizatorem. Poprosiłem o odpowiedź, czy wysłanie SMSa jest jedynym warunkiem koniecznym do otrzymania pieniędzy, czy też wypłata uwarunkowana jest jeszcze innymi warunkami, ponieważ regulamin nie określa tego w sposób jednoznaczny. Jednocześnie poprosiłem o podpisanie się z pełnego imienia i nazwiska przy udzielaniu mi odpowiedzi. Oto, czym zostałem zaszczycony:

Witamy,

warunkiem wypłaty wygranej jest polecanie gry kilku osobom.

Pozdrawiamy Administracja.

 A więc dobrze myślałem – odpowiedzi na moje pytania udzielają pani Administracja. :) Hmmm, ale zaraz zaraz – gdzie tu konkrety? Niezłomny w dążeniu do prawdy wysłałem kolejne zapytanie, w którym poprosiłem o:

1. Sprecyzowanie dokładnej liczby znajomych, którym trzeba ten wynalazek polecić.

2. Sprecyzowanie formy, w jaki polecenie ma się odbyć. Rozmawiałem już o tej grze z dwoma kolegami – ciekawe, czy to się też liczy. Choć z drugiej strony, to raczej po tej rozmowie będą się trzymać od strony puzz.pl z daleka, więc pewnie organizator nie uzna tego jako polecanie.

3. Z którego konkretnie zapisu w regulaminie wynika uzależnianie wypłaty MOICH pieniędzy od dodatkowych warunków, takich jak spamowanie?

 

Odpowiedzi póki co jeszcze się nie doczekałem. Zapewne pani Administracja szukają tej właściwej w zbiorze swoich gotowców. Albo też schowek się przepełnił pozbawiając pani Administracji narzędzia pracy…

 W międzyczasie zastanówmy się nad innymi „kwiatkami” tej firmy. Jednym z nich jest gra w statki: shipo.pl. Czy zasady na tej stronie są równie nieuczciwe? Moim zdaniem jest to pytanie retoryczne, a sprawdzenie pozostawiam ewentualnym niedowiarkom…

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Add to favorites
 • co-robie
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • MySpace
 • RSS
 • Twitter
 • Śledzik
 • PDF
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Kciuk.pl
 • Reddit
 • Wykop

84 komentarzy do “Nabici w puzzle.”

 1. Czuję się poinformowany więc masz już trzech poleconych, ale wybacz nie skorzystam ;) Co do ogólnych łatwych wygranych i „zarabiania w Internecie” to zaryzykowałbym stwierdzenie, że 99,9 % to fake. Czytałem kilka razy uważnie takie „oferty” i wysłałem prośbę o szczegóły i zawsze było to samo – elaborat na 5 stron dlaczego i co mogę zyskać i że to nie fake, tylko trzeba wpłacić startowe/kaucje/whatever. Że też nie ma jednego prostego paragrafu na tagie naciągactwo i jeszcze jakiś urząd co przyjmuje zgłoszenie mailem, byłbym pierwszym donosicielem :)

  [Odpowiedz]

  Louis Cypherr Reply:

  Pewnie, że jest odpowiednia instytucja. Nazywa się to UOKiK. ;)

  [Odpowiedz]

  bronex Reply:

  oszukali mni wlasnie dzisiaj , sms mial kosztowac 1 zl a okazalo sie ze kosztował 24 …………… mam ochote sie na czyms wyzyc

  [Odpowiedz]

 2. LUDZIE NIE BĄDZCIE NAIWNI,NIE DAJSCIE SIE NABRAC OSZUSTOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [Odpowiedz]

 3. Będę wklejał link do tego bloga gdzie tylko będę mógł. Z oszustami trzeba walczyć. Zawsze! :)

  [Odpowiedz]

 4. uważnie sprawdziłem regulamin i postanowiłem skorzystać z „promocji 0,99zł” – która polega na wpłaceniu 99gr (1,23PLN z VATem) na konto puzz.pl przez portal moneybookers.com- dla tej oszczędności specjalnie założyłem konto na tym serwisie.
  Oczywiście minimalna kwota jaką można przelać ze swojego konta to 4zł. Nieważne.
  Dokonałem wpłaty dla puzz.pl i czekałem.
  Po dwóch dniach kodu jak nie było tak nie ma. Napisałem do „szanownej pani Administracji” z pytaniem dlaczego nie otrzymałem kodu.
  Dostałem lakoniczną odpowiedź z której wynikało, że kod dostanę w ciągu 7 dni.
  Teraz gdy pisze ten komentarz, mija 14 dzień, a ja wysłałem już 3 wiadomości do puzz.pl na które już odpowiedzi nie otrzymuję.
  Dobrze wiem, że owa „promocja” jest tylko po to, żeby ludzie myśleli, że SMS kosztuje 99gr.
  Ale… dla zasady spróbowałem.
  Ktoś na tym nieźle zarabia i pewnie nikt nie wyciągnie konekwencji wobec niego.
  Witamy w Polsce.

  [Odpowiedz]

 5. zrobiłem dokładnie to samo, dla zasady wysłałem kasę za pomocą Moneybookers – niestety mija już jakieś 7 dni i wciąż cisza… chyba całe 1,23zł poszło w błoto ;(((

  [Odpowiedz]

 6. Witam serdecznie!
  Temat puzzli shipo jak i ‚gry o 100zł’ juz od jakiegos czasu mnie zaciekawił.
  W polu ‚website’ formularza pozostawiłem celowo puste pole by nie potraktowano tego komentarza sprzecznie.
  Chciałbym tylko zwrócić się z prośbą do autora tego artykułu o kontakt mailowy ze mną.
  Aby naświetlić sytuację, pragnę nadmienić, że jestem autorem strony internetowej trudniącej się oszustwami w internecie.
  jestem dostępny pod mailem fratczakmichal@gmail.com i służę ewentualną pomocą innym osobom czytającym tego bloga.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
  Frątczak Michał

  PS. artykuł był pouczający

  [Odpowiedz]

 7. dzięki za artykuł uratowałeś mnie od stracenia 25 zł. pozdrawiam

  [Odpowiedz]

 8. Ja niestety dałem się nabrać i straciłem 23,18zł, BANDA OSZUSTÓW, nie zostawie tak tego.

  [Odpowiedz]

 9. Koszt smsa pod nr 91968 latwo policzyc ,zawsze po numerze zaczynajacym sie na 9 nalezy dodac 4 ostatnie cyfry w tym przypadku 1968, sms wychodzi 23,18zł a nie jak jest napisane na stronie 0,99zl,OSZUSC I!!!

  [Odpowiedz]

 10. Hej Dzięki za info pewnie też bym się w to wkopała hehe JESTES WIELKI;))

  [Odpowiedz]

 11. Kurwwa wyslalem i zzarło mi 23zŁ!!!!!!!!!!!!! KURWA MAC !

  [Odpowiedz]

 12. Ja zastanawiałem się nad uczciwością serwisu http://puzz.biz.pl/
  Ten artykuł tylko utwierdził mnie w przekonaniu że to musi być jakaś ŚCIEMA.
  A tak przy okazji co sądzicie o innych tego typu serwisach gdzie można wygrywać różne nagrody (thisbox.pl itp… jest tego coraz więcej) ? Coraz bardziej korci mnie żeby w coś takiego zagrać ale jakoś nie ufam tym serwisom i z reguły nie podaje nigdzie swoich danych osobowych.
  Czytanie tych wszystkich regulaminów i tak mnie nie przekonuje.
  Ktoś może ma jakieś doświadczenia ?

  [Odpowiedz]

 13. Witam
  Oprócz servisu puzz.pl można znaleźćbardzo zbliżoną grę (tyle że inny właściciel) nazywa się gra o 100zł lub „chcesz wygrać 100zł”

  Tutaj jednak nie ma rywalizacji a prosta układanka
  po jej ułożeniu oczywiście trzeba znaleźć 10ciu chętnych i 100zł jest nasze…
  Rozmawiałem z wieloma osobami czy udało im się zdobyć te 100zł, nie usłyszałem nic poza „szukam chętnych ale już niedługo”. Cóż, w tym przypadku chetni = naiwniaki.

  Zwolennikami takich gier są zazwyczaj młodzi ludzie, widzą tylko 100zł w oczach jak im się mieni. Nie widzą jednak całego syfu który kryje się pod spodem, jest jedynie szansa na to, że wiedza internautów z czasem wzrośnie

  Pozdrawiam
  Michał Frątczak

  [Odpowiedz]

 14. Również dałem się nabrać na te ich gówno ;/ i mam pytanie czy to wszystko przechodzi im płazem??;/

  [Odpowiedz]

 15. Też wysłałam i na nie szczęście z siostry telefonu zostało jej 6 zł i nie wiem jak długo jeszcze pożyje

  [Odpowiedz]

 16. Apropos Twojej wypowiedzi:
  „warunkiem wypłaty wygranej jest polecanie gry kilku osobom.
  Pozdrawiamy Administracja.”
  Mozna tutaj dociekac odszkodowania bo regulamin jest umowa wiazacą – a to jest nagla zmiana regulaminu i mozesz odstapic od umowy.
  Po drugie – proponuje zainteresowanym ta strona wejsc sobie w regulamin, kliknac byle gdzie i nacisnac kombinacje klawiszy CTRL+A i zaraz potem CTRL+C.
  Nastepnie otworzyc sobie word’a czy tam nowy dokument tekstowy i nacisnac CTRL+V.
  I dopiero przeczytac. Na stronie puzz.pl w kwestii platnosci dziwnie tekst ucieka za okienko i nie mozna go doczytac – a po tej operacji bedzie wszystko widoczne. Co smiesniejsze pelna kwota brutto jest podana ale nie jak przystalo w formie CYFROWEJ (liczbowe) ale w formie tekstowej – co dla osoby „przegladajacej” napewno umknie ….
  I polecam poczytac sobie tez n/t wyplaty. Po grze uslugodawca (puzz.pl) wyplaca na wskazane podczas rejestracji konto w terminie nie dluzszym niz 5 dni liczac od dnia nastepnego w ktorym nastapila wygrana.
  czyli jedno zaprzecza drugiemu. Zarejestruj sie – dostaniesz nagrode – po rejestracji – zeby dostac nagrode „zwerbuj iles tam ludzi” to jest niezgodne z ich regulaminem – czytaj – oszustwo i jawne wprowadzanie w blad.
  Na to sa paragrafy…

  [Odpowiedz]

 17. Do MagnaT – jest taki instytucja, ktorej nazwa juz padla wczesniej – czyli UOKiK – http://www.uokik.gov.pl/
  Na stronie glownej jest ladny numer na banerze – zatytulowany INFOLINIA KONSUMENCKA, a zaraz ponizej: Tutaj otrzymasz bezpłatną poradę.
  Numer ten to 0800 800 008
  Proponuje tam zadzwonic.
  A czy uchodzi plazem – zapewne bo „poszkodowani” „za przeproszeniem leja na ten temat” – i to jest blad – bo nacinaja sie inni….

  [Odpowiedz]

 18. Hehehe mi się udało i nie wysłałem smsa. Miałem za mało kasy:)

  [Odpowiedz]

 19. kurde, moglam przeczytac tego bloga 15 minut wczesniej… :///////

  [Odpowiedz]

 20. Ale czy nie ma na takich żadnej rady, jakiejś instytucji która mogła by nasłać kontrolę na złodziei. Taka strona nie powinna istnieć, a im za nabijanie w butelkę biednych ludzi powinni dać 20 lat pracy za free w kamieniołomach. W kontakcie do nich jest podany nr. telefonu kom. 516842197 na który dzwoniłem, ale było po godzinach niby ich pracy (buahahaha) odezwała się pani – ” Poczta głosowa „, a raczej głos jakiegoś buca. No nic spróbuję zadzwonić jutro w podanych przez nich godzinach, zobaczymy jak koleś czy ktoś tam umie rozmawiać.

  [Odpowiedz]

 21. Cóż, szczęściem i mnie zabrakło kasy na koncie, a od dziś mam telefon na abonament i cholernie się cieszę, że trafiłam na Was. Może nie zyskam dzięki temu swojej „wygranej” w wysokości bagatela 225 zeta, ale bardziej cieszy mnie to, że nie stracę 25.

  [Odpowiedz]

 22. jeszcze w ostatni weekend było jak piszecie nabrałem się na to. teraz w regulaminie jest zapisane: „gdzie koszt wysłania wiadomości to 1 zł bez VAT (vat + 22 %) 1,22 brutto”, a numer podawany przy rejestracji to 71068.
  jak widać jakiś wpływ populacji oszukanych jest na oszukującego, spękał, ale i tak go namierzą…

  [Odpowiedz]

 23. A tu możemy znaleźć opis naszej firmy, razem z telefonem kontaktowym:

  http://www.najpraca.pl/firma/7551/trafficmedia-sp-z-o-o

  pytanie tylko czy ta firma to ta firma, jeśli nie ta to czy wie, że ktoś występuje w ich imieniu…

  [Odpowiedz]

 24. radek napisałeś że 1,22 brutto na 71068 wisiała mi strata 1,22 ale nie o 23 tyle jednak obcina z konta :( a o dziwo zapytanie firmy obsługujacej ten – odpowiedż :
  koszta smsa to 1.22 dla pośrednika + koszta ustalone z usługobiorcą :) lol

  [Odpowiedz]

 25. ja wysłałem sms i zjadło mi z konta tyle ile tam pisze około 1zł!!!!!!!!!!

  [Odpowiedz]

 26. Dzięki za podpowiedź:) mało jest for na temat prawdy związanej z tymi przekrętami :D wielki plus dla Ciebie. Oczywiście wysłałem im jeszcze wiadomość , zresztą bardzo ironiczną -.- SMSa nie wysłałem, bo od razu zczapiłem, że to przekręt. Czekam na ich odpowiedź. Pozdrowienia: VandaL

  [Odpowiedz]

 27. A JEDNAK KOMUŚ SIĘ UDAŁO: http://i30.tinypic.com/r8f39d.jpg – dowód zlecenia wypłaty w Puzz.
  Popatrzcie na tym blogu http://zarabiaj-puzzle.blogspot.com/

  [Odpowiedz]

 28. dziwne, wysłałam sms, bo uprzednim przeczytaniu regulaminu (wkleiłam go do Worda, ponieważ tekst, w którym mowa o koszcie sms wybiega poza okienko) i o dziwo – zjadło mi tylko 1,22 zł :) na koncie miałam 2,31zł, więc nie bałam się, że wiele stracę :D

  czyżby Panowie postanowili zmienić faktyczny koszt sms? intrygujące!
  dodam, iż kod dotarł mi szybko, idę go uaktywnić.

  pozdrowienia z Dolnego Śląska! :)

  [Odpowiedz]

 29. Tak,Tylko że sms kosztuje 1,22zł :) i wysyła się go pod numer 71XX

  [Odpowiedz]

 30. A ja doprowadze z ciekawości psrawe do konca. Czyli zdobędę punkty z polecania ludziom i zobaczymy jak osiągne wymaganą ich ilość czy przeleją mi pieniądze. :) Poinformuję was.

  [Odpowiedz]

 31. UWAGA ! Nie wypłacają pieniędzy! Nawet jak ktoś zbierze wystarczającą ilość pkt. Czekam już kilkanaście dni przy czym w regulaminie jest że wypłata następuje po 5 dniach. Do tego nie odpisują na wiadomości wysłane poprzez dział „kontakt”, a tym bardziej nikt nie odbiera telefonu, jest on wyłączony. Już długo się z nimi użeram żeby wypłacili mi pieniądze, wklepałem w google nazwę ich firmy „TrafficMedia” i znalazłem kilka numerów, oto one: (22) 406-61-90, (22) 412-10-21 – dzwońcie jeśli czujecie się oszukani ! Dostałem nr kom do kierownika firmy (P. Przemysław Rejf) który śmiał się gdy powiedziałem że to co ja zdobyłem to tylko prowizja względem tego co oni zarobili i nie chce zostać zrobiony w konia i oczekuję iż pieniądze zostaną do mnie wysłane i rozłączył się w pośpiechu nie dokańczając ze mną rozmowy…

  TROCHĘ INFORMACJI N/T FIRMY „TrafficMedia”:
  Aktualny adres w KRS: Warszawa, Wilanowska, aleja 7A lok. 32, województwo mazowieckie
  Ostatni wpis do KRS z dnia: 2010-03-26
  Zarejestrowana w KRS z dnia: 2010-03-26
  NR KRS: 0000352540
  Sąd rejestrowy: Warszawa SR Wydział XIII Gospodarczy – KRS
  Forma prawna: spółka z o.o.
  Osoby występujące w spółce: PIOTR SOCHAN
  PRZEMYSŁAW PIOTR REJF

  [Odpowiedz]

 32. A oto i nasz właściciel firmy „TrafficMedia”; Przemysław Rejf ;
  goldenline.pl/przemyslaw-rejf (znalezione w google)

  [Odpowiedz]

 33. Lepiej dzwońcie pod bezpłatny nr 800 800 008 do UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) w ich sprawie jeżeli zostaliście oszukani.

  [Odpowiedz]

 34. Trochę przekornie można zapytać dlaczego ludzie znowu oczekują ochrony jakiejś instytucji? A gdzie rozum? Mądry znowu straci bo biedaczek pomyślał, że ktoś rozdaje forsę za darmo i na ochronę głupiego trzeba dołożyć z podatków.

  [Odpowiedz]

 35. A kto chce bronić ludzi którzy myśleli że za darmo dostaną kasę? Tu nie chodzi o ochronę takich ludzi, tylko o to że ktoś oszukuje na cenie sms, jak i nie wypłaca pieniędzy (prowizji) za polecone osoby z których i tak zarobił o wiele więcej niż warta jest prowizja dla gracza… To już jest oszustwo.

  [Odpowiedz]

 36. Jeśli ktoś się nie trzyma regulaminu który sam podaje w serwisie łamie prawo więc ludzie powinni domagać się swojego a takie serwisy powinny zniknąć, lub być uczciwe wobec swoich graczy. I to nie jest nic mądrego oszukiwać, a być uczciwym i czerpać z tego zysk to jest sztuka. Jak komuś ktoś polecił 500 osób które mu wysłały sms za nawet 1zł i zebrał wystarczającą ilość pkt do wypłaty pieniędzy i powinien otrzymać załóżmy 200 zł to i tak Puzz.pl jest 300zł do przodu ale oni oszukują i zagarniają całe 500 dla siebie nie wypłacając kasy. To jest złodzejstwo a nie mądry pomysł..

  [Odpowiedz]

 37. PRZEMYSŁAW PIOTR REJF właściciel „TrafficMedia” odpowiedzialnego za Puzz.pl
  jego nr tel to: 502 557 141 .

  [Odpowiedz]

 38. www34.patrz.pl/u/f/10/50/07/1050075.png – Znalezione w serwisie patrz.pl
  INFORMACJE DLA OSZUKANYCH .

  [Odpowiedz]

 39. jak to przysłowie mówi nie ma nic za darmo

  [Odpowiedz]

 40. Puzz to jedno WIELKIE oszustwo !

  [Odpowiedz]

 41. Witam, ja mogę Wam polecić serwis Odlotek.pl
  Mam już tam wygraną w postaci kierownicy do komputera.
  Jest setki wygranych ludzi z dowodami.
  I serio WSZYSTKO ZA DARMO (no trzeba siedzieć przed kompem tylko :D )

  [Odpowiedz]

 42. jeśli ktoś sądzi że można dostać coś za darmo ew za złotówke to znaczy, że jest docelowym klientem takich serwisów… wieczne dzieci

  [Odpowiedz]

 43. Zajerestrowałam się na tym puzz.pl i co prawda nie jestem wcale zaskoczona… Ponieważ zjadło mi z konta normalnie 1,22…

  [Odpowiedz]

 44. ja też dałam sie oszukać i to na 25 zł ! nie polecam nikomu tej strony!

  [Odpowiedz]

 45. SHIPO.PL WYCHODZI TEZ NA TO ZE SCIEMA, OD CZERWCA CZEKAM NA KASE KOTRA WYPLACILEM DOTEGO WYGRALEM KONKURS GŁÓWNY GZIE NAGRODĄ BYŁ MACBOOK I TEZ MILCZA, JAK POPROSILEM TELEFONICZNIE O ADRES I DANE WRAZIE CHECI ZGLOSZENIA POZWU PAN ODLOZYL SLUCHAWKE

  [Odpowiedz]

 46. Jaka bk!
  Najpierw poleć to znajomym xD
  z 50 osoób i masz kase hahaha

  [Odpowiedz]

 47. założyłam konto, zjadło mi 1,22 zł,
  ale jeszcze jednym oszustwem jest link polecający !
  otryzmujesz link, aby polecić go znajomym, a on się zmienia gdy odświeżasz stronę już link jest inny..
  oszutswo, oszustwo.

  [Odpowiedz]

 48. Jeej, dziękuję Wam bardzo. Dzięki Waszym opiniom udało mi się uniknąć rejestracji na tej stronie i pewnie ocaliło mnie to od straty 25 zł i pewnie wielu dni oczekiwań i nerwów.

  [Odpowiedz]

 49. mi zjadło z konta 1,22 ale ten zmieniający się link mnie zdenerwował i przy odrobinie szczęścia sprawa pójdzie do Rzecznika Praw Konsumenta. Skandal!!!

  [Odpowiedz]

 50. Puzz.pl – Wypłacili mi 190 zł po wielu telefonach i straszeniach sondami oraz rzecznikiem praw konsumenta.

  [Odpowiedz]

 51. Złodzieje i oszuści, radzę trzymać się od strony puzz jak i całej firmy Trafficmedia z dala. Jedyne co potrafią to zmieniać nazwę firmy i się ukrywać.

  [Odpowiedz]

 52. wysłałam sms i zżarło mi tylko 1,22 na szczęście . czytając to forum dochodzę do wniosku , że nie warto się w to bawić . sama nie wiem , czy warto podawać dane i rozsyłać ten link …

  [Odpowiedz]

 53. ja wysłałam tego smsa i wzieło mi tyle ile tam było napisane czyli 1 zł + WAT
  WYSZŁO MI RÓWNE 1,22 ALE NIE ŻAŁUJĘ BO DLA MNIE TO JEST NIC A PRZYNAJMNIEJ SPRÓBOWAŁAM

  [Odpowiedz]

 54. zjadlo na szczescie tylko 1,22. dowiedzieliscie sie od administracji ilu znajomym trzeba polecic lin by wybrac kase? 185 zl piechota nie chodzi :)

  [Odpowiedz]

 55. Zagrałem w tą gre wysłałem sms i sms kosztował mnie 1.22 wypłata pieniądzy liczy się od kwoty jaką wygraliśmy im więcej tym więcej znajomuch musismy namówić na wysłanie sms jedna osoba jeden punkt np. wygrałem 130zł potrzebuję do wypłaty 30 punktów wię trzxytzieści osób musi swysłać sms

  [Odpowiedz]

 56. Dosłownie przed chwilą już chciałąm wysyłać sms-a ale coś mnie podkusiło żeby poczytać bloga o tym i mam ; ) miałam na koncie równe 30 zł gdybym wysłała sms-a już bym tego nie miała ; ( dziękuje Ci bardzo za tego bloga ; )

  [Odpowiedz]

 57. Dosłownie przed chwilą już chciałąm wysyłać sms-a ale coś mnie podkusiło żeby poczytać bloga o tym i mam ; ) miałam na koncie równe 30 zł gdybym wysłała sms-a już bym tego nie miała ; ( dziękuje Ci bardzo za tego bloga ; )

  [Odpowiedz]

 58. Hmmm sms jest w tym momencie za 1,22 zł .. ja wygralem 79,20 i musze zdobyc teraz 20,3 pkt zeby mi mogli przelac/dostarczyc mopją kase , teorytycznie za te 21 osob nawet z mojego konta stracil bym jakies 26 zł , gdybym wyslal te 21 sms za kogoś , to i tak wyskałbym 52-56 zł ,, może się opłaca , tym bardziej ze jest wstawiony screen dokonania platnosci wyplaty .. to ja nakrecam kolegow!

  [Odpowiedz]

  Louis Cypherr Reply:

  Teoretycznie to masz rację. Tyle, że od stycznia nasz umiłowany przywódca Tusk podniósł główną stawkę VAT-u o 4,5%, a więc ten SMS mógł kosztować co najwyżej 1,23 zł. Mam nadzieję, że kwota podana przez Ciebie wynika ze zwykłego przyzwyczajenia…

  Pamiętać należy jednak o tym, co ktoś już napisał w jednym z komentarzy. Mianowicie do tej pory firma ta oszukiwała również na punktach, które należy zebrać poprzez wciąganie w ten oszukańczy proceder swoich znajomych (a więc osób, które darzą nas zaufaniem). Z początku faktycznie punkty były naliczane wg przelicznika 1 os. = 1 punkt, jednakże po jakimś czasie przelicznik ten spadał do 1 os. = 0,1 punktu. Oczywiście informacji tych nie ma ani w regulaminie, ani nie uzyska się poprzez zadanie precyzyjnego pytania. Informacja ta jest po prostu zatajana.

  [Odpowiedz]

 59. czy da sie z tego puzz calego usunąc konto

  [Odpowiedz]

 60. blagam powiedzcie mi.

  P>S

  zabralo mi 25 zl

  [Odpowiedz]

 61. To może jest jakieś tam uczucie ” o kur*a ty;e kasiory”. No ale powiedzcie kto wam da 160zl za jakas tam glupia ukladanke/?

  [Odpowiedz]

 62. :) Sympatycznie :D wpisałam i wyskoczył mi fajny artykuł. Na takie coś czekałam kurna :D
  Powinniśmy to zgłosić i podpisać się pod tym, żeby tę i podobne strony zostały zamykane, bo wprowadzają w błąd. Właściwie i mnie zastanowiło to… zagrałam i spojrzałam na numer… tak za nim jednak to zrobiłam. Powierzchownie przejrzałam regulamin i faktycznie napisane było że 19 zł za smsa. Widzicie jednak takie jest prawo w Polsce, że Wy którzy powysyłaliście te smsy nie odzyskacie swoich pieniędzy. Polega to na tym jak w jednym z demotów: Sprzedam zdjęcie telefonu i cena —> 300 zł. A ludzie czytający nierozumnie czytają sprzedam telefon. A to że już źle przeczytali (a to ma na celu pomysłodawca) tym niech się martwią sami… dlatego trzeba na takie coś w internecie uważać. Bo dzisiaj nawet za darmo to w mordę dostać nie można… a co dopiero kasę…

  [Odpowiedz]

 63. a ja musze nieskromnie powiedziec ze wygralam kase 70 zeta z chaczykiem nie poddawalam sie wklejalam link gdzie pooadnei i udalo sie kaska jest na koncie:) a i mi tez wzielo z konta podajrze 11 zl z czyms tam ale jak widziscie zwrocilo sie z nawazka:) szczerze mowiac nie wierzylam w takie cos ze mozna grajac kase zarobic bo wiele jest takich stron ktorzy tak pisza ale to chyba pierwsza taka strona ze nie maja takich gigantycznych wymagan:) takze glowa do gory i powodzenia nie poddawajcie sie tylko dlatego ze wzielo wam mniej czy wiecej kasy z konta… zwroci sie gwarantuje;)

  http://puzz.pl/?p=PGggycePHNj9

  pozdrawiam:)

  [Odpowiedz]

 64. http://rejfoszust.wordpress.com/2011/07/06/jak-oszukac-internautow-czyli-sztuczki-20-letniego-byznesmena/

  [Odpowiedz]

 65. Poszperałam trochę w internecie zanim zaczełam rozgrywkę w tym wątpliwym serwisie – dzięki temu nie straciłam kasy. A dowiedziałam się się wielu ciekawych rzeczy choc przyznam nie zaskoczyły mnie one.
  Po odnaleziniu trzeciej z kolei firmy mieszczącej się pod tym samym adresem nie mam już wątpliwości – kolejny serwis do naciągania naiwnych.
  Nie mam ochoty więcej szukać choć wcale bym się nie zdiwiła gdyby tych „zarejestrowanych” firm było więcej.
  Co do regulaminu puzz.pl to jest tam ciekawy zapis który powinien zastanowić co poniektóre osoby tak strasznie napalone na tą kasę:
  „V.5. Członek Serwisu zobowiązany jest we własnym zakresie dokonywać rozliczeń z tytułu
  ciążącego na nim obowiązku zapłaty podatku dochodowego od wartości wygranych
  uzyskanych w ramach korzystania z Serwisu.”
  Niby logiczne, ale w takiej sytuacji ile tak naprawdę tych pieniędzy wam zostanie????

  [Odpowiedz]

  Kali Reply:

  Przepraszam za drobne błędy w poprzedniej wiadomości…

  [Odpowiedz]

 66. Ludziska jak usunąć to konto na tym całym beznadziejnym portalu puzz, a tak wogóle to wcale nie polecam, naiwna się na to nabrałam i mi zżarło z konta z jakieś 15zł, a teraz mi jeszcze każą innych nabijać w butelkę i rozsyłać jakiś beznadziejny link;/ nie dajcie się nabrać!!!

  [Odpowiedz]

 67. Jak to dobrze, że są tacy dobrze ludzie i jak tylko pojawi się coś takiego jak „puc”, to można liczyć na stosowną recenzję. „Pic.pl” niniejszym został mi nie polecony, więc niestety musisz odjąć jedną osobę… Pozdrawiam.

  [Odpowiedz]

 68. Nowa wersja starej gry, czyli kolejne oszustwo: http://puzzlenakase.net/. Uwazajcie, tym razem najlepsze jest to ,ze regulamin w ogule nie otwiera sie! a i po co. No i sms kosztuje kolo 5 zl, (wg tego co podane jest na stronie). Tylko ostrzegam! pozdrowienia dla Wszystkich

  [Odpowiedz]

 69. Kochani! Ja również szczerością nie zgrzeszę. Traffic Media to banda nygusów, kłamców i zboczeńców. Wy zostaliście oszukani na ok 25 zł, ja na 2000 tyś!!! Pracowałam u tych brudasów kilka miesięcy. W sieci jest mnóstwo ich oszustw, nie dajcie się nabrać. To jest jeden wielki chlew!!!!! Ich założeniem jest robienie ludzi w balona- tyle w temacie. Dodam jeszcze, że cały zespół, to sfrustrowani alkoholicy.. ! Strzeżcie się ich. Pozdrawiam

  [Odpowiedz]

 70. thx za wszystko co tu napisane :) co za ch*je hehehe

  [Odpowiedz]

 71. Do mnie też dotarła wiadomość o super wygranych w puzzle. Zawsze wszystkie takie wiadomości sprawdzam i dlatego jeszcze nigdy nic nie wygrałem (straciłem). Najgorsze w tym wszystkim jest to, że od ukazania się tego artykułu mija dwa lata, a oni nadal działają.

  [Odpowiedz]

 72. Widze ze Kasi do tej pory nie zaplacili. Nie jesteś jedyna.

  [Odpowiedz]

 73. Czy ten P.Rejf to ten gość http://static.goldenline.pl/user_photo/158/user_449950_994b74_huge.jpg ??

  [Odpowiedz]

 74. Aktualnie p. Rejf Przemysław Piotr i Konarzewski Rafał Bartłomiej szukają pracownika do spółki PS SOLUTIONS SP Z O O.
  Szukam pracy i chcę wiedzieć: Do kogo wysyłam CV i po co? Zwłaszcza: po co, bo jak nie mam kwalifikacji, to nie ma sensu spamować ludziom e-maili. Ale, nie o tym. Znalazłem ogłoszenie o pracę „Asystent do biura” na tablica[.]pl i dość dziwny wymóg w treści: „Brak oporów przed załatwianiem wszelkich spraw”. Od nazwy spółki, przez stronę, łatwo trafiłem na KRS i tu … piszę, bo mam nadzieję, że komuś wyrzuci w Google info. przed wpakowaniem się w kłopoty.

  [Odpowiedz]

 75. Do this and you win the extent – it’s that easy. You can play on a stage up system or towards the clock.

  [Odpowiedz]

 76. If any element of the PETS accreditation or microchip procedures should fail, all of us will only
  take the animal if pen arrangements have been created for arrival inside the UK.
  Any such arrangements and subsequent costs will become the
  full obligation of the dog owner/escort.

  [Odpowiedz]

 77. If you’re a newbie, you might undoubtedly make
  use of the Clash Royale cheats to have a head start with the
  overall game. Fans of the Clash Royale can currently take full advantage of their games with
  all the Clash Royale Tool.

  my site … clash royale hack no human verification no
  survey (all4webs.com)

  [Odpowiedz]

 78. I’m gone to say to my little brother, that he should also visit
  this weblog on regular basis to obtain updated from latest reports.

  [Odpowiedz]

 79. Excelente ;-) http://gnolfbloy.blogspot.com.br/2018/05/fazer-um-diario-virtual-gratis.html

  [Odpowiedz]

 80. Grande procura site . Assumir tenha feito muito de seu próprio codificação . https://techtalkson.wordpress.com/2017/05/12/reliance-jio-jiofiber-home-broadband-preview-offer-expanding-to-more-cities-said-to-provide-100gb-data-at-100mbps/

  [Odpowiedz]

What do you think about?

FireStats icon Działa dzięki FireStats