Marzec 31st, 2010 by Louis Cypherr

Czy można ustawić swojemu znajomemu opis na GG? Można. :)

(więcej…)

Czerwiec 14th, 2008 by Louis Cypherr

Lada chwila rozpocznie się Dzień Pobierania, czyli próba ustanowienia rekordu Guinessa w pobraniu aplikacji w ciągu doby podjęta przez Firefox-a. Interesująca jest mapka świata udostępniona na stronie akcji. Wynika z niej, że (więcej…)

Kwiecień 22nd, 2008 by Louis Cypherr

Kilka dni temu umieściłem opis, jak odkleić naklejkę Windows. Ku mojemu zdziwieniu w ciągu kilku dni opis został zaindeksowany w Google na pierwszej pozycji dla słów: odklejanie naklejki windows.

Moje zdziwienie było jeszcze większe, (więcej…)

Kwiecień 19th, 2008 by Louis Cypherr

Zapewne niejedna osoba zajmująca się montażem i sprzedażą pecetów stanęła przed dylematem niepotrzebnie przyklejonej naklejki licencyjnej Windowsa. Mnie to spotkało całkiem niedawno, gdy klient rozmyślił się z kupna laptopa, na którym już czekał zainstalowany system. (więcej…)

Listopad 6th, 2007 by Louis Cypherr

Czy zna ktoś nazwę idealnej zapory ogniowej? Takiej, która to chroni komputer nawet po odinstalowaniu jej? Ja znam.  (więcej…)

Październik 22nd, 2007 by Louis Cypherr

Moich perypetii ciąg dalszy…W drugiej połowie czerwca zacząłem mieć problemy z łączem. Wieczorami działało bardzo wolno i niestabilnie aż do tego stopnia, że wręcz nie dało się pracować nawet przez putty, a chwilami wręcz całkowicie zanikała wszelka łączność ze światem, a nawet z serwerem DHCP. (więcej…)

Październik 20th, 2007 by Louis Cypherr

Moja kolejna styczność z amatorami miała miejsce zaledwie kilka tygodni później - gdy postanowiłem
podłączyć dodatkowe komputery. Mając możliwość przypisania zewnętrznego IP do każdej maszyny zrezygnowałem z podłączenia routera. (więcej…)

Październik 16th, 2007 by Louis Cypherr

Sposobów na pozbawienie się sprawnie działającego Internetu jest bez liku. Mniej ambitnym polecam np. (więcej…)

Wrzesień 12th, 2007 by Louis Cypherr

Prawie każdy, kto ma styczność z sieciami bezprzewodowymi próbował się do jakiejś podłączyć z poziomu Windows XP. Producenci kart radiowych zazwyczaj przychodzą użytkownikom z pomocą i do sprzętu dołączają oprogramowanie pomagające zarządzać tymi połączeniami. (więcej…)

Lipiec 2nd, 2007 by Louis Cypherr

Jak co niektórzy się przekonali – M$ w trosce o dobro użytkowników Outlooka wprowadził zabezpieczenie uniemożliwiające zapisanie niektórych typów załączników. Miało to na celu ukrócenie rozprzestrzeniania się wirusów poprzez pocztę elektroniczną. Nie trzeba być Informatykiem, żeby samo nasunęło się stwierdzenie, że takie postąpienie jest zagraniem po najmniejszej linii oporu i wylaniem dziscka z kąpielą.

Co w takim razie zrobić? Są dwa rozwiązania:

(więcej…)

FireStats icon Działa dzięki FireStats